Založ si blog

Čakajú nás horúce dni. Čistenie a doplnenie klimatizácie v aute by ste nemali podceniť

Predpoveď hovorí o horúcich dňoch, a ak trávite kopec času v aute, je ideálny čas na doplnenie chladiva a vyčistenie klimatizácie. Tieto úkony Vás aktuálne budú stáť len 30€. A to je dobrá cena.

doplnenie klimatizacie akcia

Ako zistím, že potrebujem doplniť klimatizáciu v aute?


Najviditeľnejším znakom toho, že klimatizácia už potrebuje dodatočné chladivo, je pokles jej účinnosti. Ak už nejaký čas vlastníte auto, všimnete si, že klimatizácia časom slabne. Ventilátor fúka na plný výkon, no studeného vzduchu je o niečo menej. Je to jasný znak nedostatočného množstva chladiva v systéme. Klimatizácia preto nemôže fungovať dostatočne efektívne.

Ďalší znak toho, že je potrebné doplniť klimatizáciu, nájdete pri kontrole servisnej príručky. Ak za posledné 3 roky nebolo chladivo doplnené ani raz, takmer určite viete, že je potrebné ho doplniť. Odhaduje sa, že priemerná ročná strata chladiva v systéme môže byť až 15 – 20 % aj v prípade nových áut. Aj keď klimatizáciu nepoužívate príliš často, cez tesnenie unikne malé množstvo.

klimatizacia do auta akciaNaplnenie klimatizácie nie je dôležité len pre dosiahnutie maximálneho chladiaceho výkonu. Chladivo obsahuje aj špeciálny olej používaný na mazanie kompresora klimatizácie. Ak je chladiva nedostatok, alebo ak sa po niekoľkých rokoch značne znehodnotí, kompresor nemusí byť dostatočne premazaný. Vďaka tomu je náchylnejší na poruchu a opravy často stoja stovky eur. Dôležitým opatrením na predchádzanie poruchám je preto aj pravidelné plnenie klimatizácie.

Aby bola klimatizácia 100% funkčná, odporúčame jej profesionálne plnenie, ktoré prináša viacero cenných výhod.


Prvým krokom pri profesionálnom dopĺňaní klimatizácie je napojenie klimatizačného okruhu na špeciálnu jednotku, ktorá odsaje starú zmes chladiva a oleja. Následne sa systém evakuuje, pričom sa odstránia aj posledné zvyšky starého znehodnoteného chladiva. Dôležitým krokom je odskúšanie tesnosti klimatizačného okruhu podtlakom. Vďaka nemu je možné odhaliť prípadné „diery“ v systéme, kde dochádza k netesnostiam. Tieto sa musia pred pridaním nového chladiva odstrániť, takže nie sú potrebné žiadne investície.

Cestné bicykle SAVA road carbon – porovnanie

03.07.2022

Na alze aktuálne nájdeme 3 modely cestných karbónových bicyklov pod označením Sava road carbon 3.2 , Sava road carbon 4.2. a Sava road carbon 5.2 v cenovom rozhraní 1324-1800€. Porovnali sme ich pre vás a pre nás vyhrala červená sava road carbon 4.2 Čo sa teda týka modelov Sava carbon – tieto všetky sú postavené na jednom ráme s farebným odlíšením. Líšia sa iba [...]

Dovolenka na lodi? Plavba po stredozemnom mori od 259€

02.07.2022

Plavba loďou je štýlová dovolenka. Máte radi chutné jedlo, pestrý výber a štýlové a úžasné večery s 360 stupňovým výhľadom na more? Ste unavení zo stereotypu? Chceli by ste zažiť každý deň iné dobrodružstvo, navštíviť iné mesto, miesto či ostrov? Máte radi zábavu, divadlo, kúzelníka alebo diskotéku? Radi športujete, plávate v bazéne alebo vo vírivke? A to [...]

TOP bicykle do 800€ – trek, cube, specialized…

01.07.2022

Dnes sme si pre Vás pripravili výber top bicyklov svetových značiek. Pri obmedzenom rozpočte do 800€ sme sa zamerali hlavne na pomer cena/kvalita. Pretože kvalitný bicykel dokážete kúpiť v príjemnej cenovej hladine. Top 10 bicyklov v cene 500 – 800€

testovanie, testy, koronavírus

Za nedeľu pribudlo 59 prípadov nákazy koronavírusom

04.07.2022 10:28

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 250 pacientov.

Ukrajina, Rusko, vojna na ukrajine, Lysyčansk

V priemyselnom Lysyčansku v minulosti drvivo víťazil proruský Janukovyč

04.07.2022 09:43

Lysyčansk je jedným z hlavných priemyselných centier Donbasu, rozsiahleho ťažobného a priemyselného regiónu na východe Ukrajiny.

Žralok biely

Pri útokoch žraloka v egyptskej Hurgade zahynuli turistky z Rakúska a Rumunska

04.07.2022 08:21

Obe ženy napadol žralok pri plávaní južne od letoviska. Či išlo o toho istého jedinca, zatiaľ nie je známe.

USA Minneapolis polícia zabitie černoch protesty

Polícia v Ohiu zastrelila mladého černocha, na jeho tele sa našlo 60 strelných rán

04.07.2022 08:02

Policajti chceli muža zastaviť pre bližšie nešpecifikovaný dopravný priestupok. Ten im však na svojom aute ušiel a mal pritom raz vystreliť.

recenzie

Blog venovaný recenziám produktov a eshopov. Prinášame užitočné informácie pre spotrebiteľov z oblasti nákupov, financií, zliav či akciových ponúk.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 45251x
Priemerná čítanosť článkov: 963x

Autor blogu

Kategórie